Yüksekokul Müdürü Mesajı

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun değerli öğrencileri;

Eğitim hayatınızın üniversite basamağında ön lisans eğitimi için Sağlık Temalı bir üniversite olan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesinde bulunmaktasınız. Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; bünyesinde Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü kapsamında; Yaşlı Bakım Programı, Hasta Bakım Programı, Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü kapsamında; Fizyoterapi Programı, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü kapsamında; Diyaliz Teknikerliği Programı, İlk ve Acil Yardım Programı, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Programı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı, Ortopedik Protez ve Ortez Programı, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı, Elektronörofizyoloji Programı, Dişçilik Hizmetleri Bölümü kapsamında; Ağız ve Diş Sağlığı Programı, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Kapsamında; Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı, Elektronik ve Otomasyon Bölümü kapsamında; Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı olmak üzere toplamda 2580 öğrenci ve 46 akademik personeli ile farklı disiplinleri içinde barındıran Üniversitemizin en köklü eğitim-öğretim kurumlarından biri olma özelliğine sahiptir. Meslek Yüksekokulumuz aday öğrencilerimiz tarafından tercih edilen, mezunları kamu ve özel sektörde istihdam edilme şansına sahip, yürütmüş olduğu akademik ve eğitim-öğretim faaliyetleri ile ideal bir eğitim kurumu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Toplumların gelişmişliklerine paralel olarak sağlığa verdikleri önemin artışı sağlık sektöründe var olan mesleklerin iş yükünü arttırmakta, yeni iş ve meslek alanları ortaya çıkmaktadır. Bu noktadan hareketle kurulan Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz amacı; etik değerlere önem veren, topluma karşı sorumluluklarını bilen ve yerine getiren, paylaşımcı, çok yönlü düşünebilen, yaşam boyu öğrenmeyi prensip edinmiş, nitelikli sağlık teknikerleri yetiştirmektir. Bu amaca yönelik olarak; çağın gereklerine uygun,  sağlık sektörünün gereksinimlerini karşılamayı hedefleyen Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz teorik eğitimi uygulama ile desteklemektedir. Öğrencilerimiz bu sayede kazandıkları teorik bilgileri uygulama ve mesleki bilgi ve becerilerini geliştirme olanağına sahip olmaktadır.

Ailelerinizin bizlere emanet ettiği siz değerli gençlerimize ağlık temalı bir üniversite olan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne ve Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’muza hoş geldiniz derken, alacağınız eğitim sayesinde sorumluluklarının bilincinde olan, yenilikleri takip eden, mesleğinizin gerektirdiği şekilde insanlığa hizmet eden ve bu yolda doğruluk ve dürüstlükten ödün vermeyen topluma yararlı bireyler olmanızı temenni ediyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2023

Skip to content