Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı Hakkında

1-Programın Amacı Nedir?

Bu programın amacı hekim tarafından gerek hastalığın tanısı gerekse tedavisinde kullanılan görüntüleme yöntemlerinin uygulanmasında ihtiyaç duyulan tıbbi görüntüleme teknikerleri yetiştirmektir.

2- Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı için açılan kontenjan sayısı kaçtır?

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programına her yıl kontenjana göre 70 öğrenci alınması planlanmaktadır.

3- Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programının 2022 YKS Yerleştirme sonucuna göre Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Taban Puanı kaçtır?

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı 2022-YKS Yerleştirme sonucuna göre Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Taban Puanı 277.1’dir.

4- Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı için okuldaki mevcut laboratuvar imkânları ve kapasiteleri nelerdir?

Programımızda öğrenim gören öğrenciler, uygulamalı derslerini Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirmektedir.

5- Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı’ndan mezun olanlar hangi unvanı alırlar?

Programımızda öğrenim gören öğrenciler, mezun olduktan sonra “Tıbbi Görüntüleme Teknikeri” unvanı alırlar.

6- Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programından mezun olmak için gerekli koşullar nelerdir?

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Önlisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde belirtilen süreler içerisinde mezuniyet için gerekli tüm dersleri almak, aldığı derslerden başarılı olmak ve 120 AKTS’yi tamamlamak, 1. Yıl bahar yarıyılı sonunda 30 iş günü zorunlu yaz stajını yapması gerekmektedir. Derslere devamlılık zorunlu olup, teorik derslerin %70’ine, uygulamalı derslerin %80’ine devam şartı aranır.

7- Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programından mezun olmak için gerekli yaz stajı nerelerde yapılabilmektedir?

Programımızda öğrenim gören öğrenciler, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi başta olmak üzere devlet hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri ve özel hastanelerde yaz stajı uygulamasını yapılabilecektir.

8- Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı mezunları nerelerde çalışabilmektedir?

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programımızdan mezun olan öğrenciler, Sağlık Bakanlığı’na bağlı kamu ve özel yataklı/yataksız tedavi kurumlarının Tıbbi Görüntüleme bölümlerinde çalışabilmektedirler.

9- Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programından hangi bölümlere dikey geçiş yapılabilmektedir?

2021 DGS Başvuru Klavuzu’na göre; Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı’ndan mezun olan öğrenciler Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi bölümlerine geçiş yapabilmektedirler.

 

Güncelleme Tarihi: 7 Mart 2024

Skip to content