Fizyoterapi Programı Hakkında (NÖ-İÖ)

Programın Amacı Nedir?

Programımızın amacı; bir fizik tedavi hastasında ortaya çıkabilecek her türlü sorunla mücadeleye yönelik bilgileri alarak, fizik tedavi için gerekli teknik ve yöntemleri uygulama becerisine ve iş ahlakına sahip “Fizik Tedavi Teknikerleri” yetiştirmektir.

Fizyoterapi Programı için açılan kontenjan sayısı kaçtır?

Fizyoterapi programına her yıl kontenjana göre 80 Normal Öğretim (NÖ), 80 İkinci Öğretim (İÖ) olmak üzere toplam 160 öğrenci alınması planlanmaktadır.

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Programının 2022 YKS Yerleştirme sonucuna göre Taban Puanı kaçtır?

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Programı 2022-YKS Yerleştirme sonucuna göre Taban Puanı NÖ 313,52638, İÖ 300,21222 dir.

Fizyoterapi Programı için okuldaki mevcut laboratuvar imkanları ve kapasiteleri nelerdir?

Programımızda öğrenim gören öğrenciler, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde ve okulumuz bünyesinde bulunan laboratuvarları ve uygulama alanlarını kullanmaktadırlar.

Fizyoterapi Programı’ndan mezun olanlar hangi unvanı alırlar?

Programımızda öğrenim gören öğrenciler, mezun olduktan sonra “Fizik Tedavi Teknikeri” unvanı alırlar.

Fizyoterapi Programından mezun olmak için gerekli koşullar nelerdir?

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde belirtilen süreler içerisinde mezuniyet için gerekli tüm dersleri almak, aldığı derslerden başarılı olmak ve 120 AKTS’yi tamamlamak, bahar yarıyılı sonunda 30 iş günü yaz stajını yapması gerekmektedir. Derslere devamlılık zorunlu olup, teorik derslerin %70’ine, uygulamalı derslerin %80’ine devam şarttı aranır.

Fizyoterapi Programından mezun olmak için gerekli yaz stajı nerelerde yapılabilmektedir?

Programımızda öğrenim gören öğrenciler, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi başta olmak üzere devlet hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri ve özel hastanelerde yaz stajı uygulamasını yapılabilecektir.

Fizyoterapi programı mezunları nerelerde çalışabilmektedir?

Fizyoterapi Programımızdan mezun olan öğrenciler, Sağlık Bakanlığına bağlı kamu ve özel yataklı/yataksız tedavi kurumlarının Fizik Tedavi bölümlerinde çalışabilmektedirler.

Fizyoterapi programından hangi bölümlere dikey geçiş yapılabilmektedir?

2022 DGS Başvuru Klavuzu’na göre; Fizyoterapi Programı’ndan mezun olan öğrenciler Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi bölümlerine dikey geçiş yapabilmektedirler.

 

Güncelleme Tarihi: 7 Mart 2024

Skip to content