2022-2023 Bahar Yarıyılı Tek Ders Sınavı Başvuru Duyurusu

TEK DERS SINAVI BAŞVURU SÜRECİ

05.07.2023-13.07.2023 Tek Ders Sınavı Başvuru Süresi

14.07.2023 Tek Ders Sınavı Değerlendirme ve Girebileceklerin Listesinin Duyurulması

18.07.2023 Saat 14:00 Tek Ders Sınavı

Sınav Yeri: AFSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi B Blok / Derslik 6 ve Derslik 7

Tek Ders Sınavı: Mezuniyeti için gerekli tüm yükümlülükleri yerine getirip sadece devam şartını sağlamış olduğu tek dersi kalan son sınıf öğrencileri için Tek Ders Sınavı başvurusu alınacaktır.

Başvuru elden veya okulumuz e-mail adresine ashmyo@afsu.edu.tr yapılacaktır. E-posta ile başvuru için https://ashmyo.afsu.edu.tr/ogrenci-formlari/ adresinde yer alan Tek Ders Sınavı Talep Formu “matbu dilekçe” doldurulup tükenmez veya pilot kalemle imzalandıktan sonra taratılıp belirtilen e-mail adresine gönderilmelidir. E-mail adresine gönderilen dilekçeler ayrıca posta yoluyla veya elden (Adres: Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Zafer Sağlık Külliyesi Dörtyol Mah. 2078 sok. Afyon-İzmir Karayolu 5.km MERKEZ/AFYONKARAHİSAR) adresine 13 Temmuz 2023 tarihine kadar ulaştırılmalıdır. Yukarıda belirtilmiş olan sürece uygun olarak yapılmayan başvurular ve yanlış beyanlı başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular sadece 05 Temmuz 2023 Pazartesi mesai başlangıcından13 Temmuz 2023 Perşembe mesai bitimine kadar yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

*Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Dördüncü Bölüm Madde 14 (4) :

          Mezuniyeti için staj/yaz stajı hariç gerekli tüm yükümlülüklerini yerine getirip sadece devam şartını sağlamış, başarısız olduğu tek dersi kalan son sınıf öğrencilerine, başvurmaları halinde, BYK kararıyla tek ders sınav hakkı verilir. İlgili yarıyılda öğrenciler tek ders sınavına bir kez girebilirler. Sınavlar BYK tarafından belirlenen tarihlerde yapılır. Bu sınavda alınan not, ara sınav şartı aranmadan en az CC ise öğrenci başarılı sayılır.

TEK-DERS-SINAVI-TALEP-FORMU

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2023

Skip to content