Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda Kesici Delici Alet Yaralanmaları/Kan ve Vücut Sıvılarına Maruziyet Konulu Eğitim Düzenlendi…

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde uygulama derslerini yapacak olan öğrencilerimize yönelik olarak Kesici Delici Alet Yaralanmaları/Kan ve Vücut Sıvılarına Maruziyet konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.

17.04.2023 tarihinde çevirimiçi online olarak düzenlenen eğitim kapsamında, yüksekokulumuz Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Elektronörofizyoloji programı Öğr. Gör. Mine TOKSAL tarafından hastanede en çok maruz kalınan yaralanmalar, hastanede kullanılan kesici/delici alet tıbbi atık kutularının nasıl kullanılması gerektiği, kesici/delici aletleri tıbbi atık kutusuna atarken dikkat edilmesi gereken hususlar, kesici/delici aletlerin kullanım sonrası atık protokolleri, kesici delici alet yaralanmaları/Kan ve vücut sıvılarına maruziyet sonrasında izlenmesi gereken yollar ve sağlık çalışanlarının aşılanmasına yönelik bilgiler verildi. Eğitim sonunda katılımcıların soruları cevaplanarak eğitim sonlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2023

Skip to content