MESLEK YÜKSEKOKULUMUZA YENİ KAYIT YAPACAK VEYA KAYIT YENİLEYECEK TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!! (GÜZ DÖNEMİ DERSLERİ)

ÖNCELİKLE: MESLEK YÜKSEKOKULUMUZA KAYIT YAPACAK (YKS VEYA KAYIT YENİLEME İLE) TÜM ÖĞRENCİLER AŞAĞIDAKİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİNİ DİKKATLİCE OKUMALIDIR…

YÖNETMELİĞİMİZ

2021 YKS İLE MESLEK YÜKSEKOKULUMUZA YERLEŞEN 1. SINIF ÖĞRENCİLERİ; DUYURULARDA DA BELİRTİLDİĞİ GİBİ ÖNCELİKLE, 04-08 EYLÜL 2021 TARİHLERİ ARASINDA E-DEVLET KAYDI VEYA 06-10 EYLÜL 2021 TARİHLERİ ARASINDA YÜZYÜZE KAYIT YAPARAK YÜKSEKOKULUMUZA İLK KAYIT İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİDİR… SADECE YENİ YERLEŞEN BU ÖĞRENCİLER İLK KAYITLARINI GERÇEKLEŞTİRDİKTEN SONRA 11-15 EYLÜL 2021 TARİHLERİ ARASINDA E-KAMPÜS SİSTEMİMİZE GİREREK DERS KAYDI İŞLEMLERİNİ YAPMAK ZORUNDADIR… (DERS KAYDINI YAPMADAN ÖNCE, İKİNCİ ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ VE BİR PROGRAMA KAYITLI OLUP İKİNCİ ÜNİVERSİTE OLARAK ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLER KENDİLERİNE YANSIYAN HARCI ÖDEMEK ZORUNDADIR.) LÜTFEN AYRINTILI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ AÇIN:

2021 YKS İLE ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞENLERİN DERS KAYDI VE ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

MESLEK YÜKSEKOKULUMUZDA KAYITLI OLAN MEVCUT ÖĞRENCİLERİMİZ (ÖZELLİKLE 2. SINIF ÖĞRENCİLERİ ve DAHA SONRA 1. SINIFLAR) AŞAĞIDA BELİRTİLEN HUSUSLARA DİKKAT ETMELİDİR:

  • İnternet Sitemizin (afsu.edu.tr) Ana Sayfasında (sol üst kısımda) belirtilen Akademik Takvim (2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı) doğrultusunda kayıt yenileme işlemlerini yapmak durumundadırlar. (06-10 Eylül 2021—Kayıt Yenileme;      13-16 Eylül 2021—-Ders Ekle-Bırak;         20 Eylül 2021—–Başlangıç…)
  • DERS KAYDINI YAPMADAN ÖNCE, İKİNCİ ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİMİZ, BİR PROGRAMA KAYITLI OLUP İKİNCİ ÜNİVERSİTE OLARAK ÜNİVERSİTEMİZDE KAYIT YENİLEYECEK OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ İLE 2 YILLIK SÜREYİ AŞAN ÖĞRENCİLERİMİZ KENDİLERİNE YANSIYAN HARCI ÖDEMEK ZORUNDADIR. ÖDEMELER VAKIFLAR BANKASINA “ÖĞRENCİ NO” İLE YAPILACAKTIR.
  • Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğimizin 9. Maddesine göre; Ders kaydından birinci derecede öğrenci sorumludur. (Ders seçimi sırasında “Danışman” olarak görevlendirilen Öğretim Elemanına danışılabilir. Zaten seçilen dersler danışman onayından geçecektir.)(Ders Seçimleri ve Kaydı; https://kampus.afsu.edu.tr adresinden Kullanıcı Adı(Öğrenci No) ve Şifre ile giriş yapılarak gerçekleştirilmelidir. Dersleri seçtikten sonra “kaydet-onayla” buton/butonlarına mutlaka basılmalıdır.)
  • Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğimize göre; öğrenci aldığı derslerin herhangi birinden DC, DD, FD, FF, YZ veya DZ notlarından birini almışsa dersi/dersleri ilk verildiği yarıyılda tekrar almak zorundadır… Bu dersler E-Kampüs sisteminde “koyu kırmızı” olarak belirtilir. Ancak alınan DC notunun bulunduğu dönem içindeki ANO değeri 2.25 ve üzerinde ise bu ders başarılmış sayılır. Bu durumda DC notu detaylı transkriptte koyu siyah, yarıyıl transkriptinde DC+ olarak gözükür.
  • Ön lisans programlarımız toplam 4 yarıyıldan oluşmaktadır. Her yarıyılda mutlaka 30 AKTS (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) kadar ders başarılmış olmalıdır. Böylece 4. Yarıyılın sonunda toplam 120 AKTS’lik ders başarılarak mezun durumuna gelinebilir.
  • Öğrencilerimizin ders intibakı ve muafiyet başvuruları her yarıyılın ilk iki haftası içinde yapılır. (Yüksekokulumuzun “Formlar” kısmında bulunan “Ders Muafiyeti Başvuru Formu” doldurulmalı ve onaylı transkript ile alınan derslerin içerikleri de eklenerek teslim edilmelidir.) ÖZELLİKLE EK MADDE-1 İLE YATAY GEÇİŞ YAPANLAR BU YOLU SEÇECEKTİR. BAŞARIYA GÖRE YATAY GEÇİŞ YAPANLARIN MÜFREDAT DERSLERİ DANIŞMANLARINCA KONTROL EDİLEREK İNTİBAK YAPILACAKTIR. DANIŞMAN BİLGİLERİ VE E-POSTALARI AŞAĞIDA MEVCUTTUR:

Danışmanlar-Mailler

NOT: Meslek Yüksekokulumuzda 2021-2022 Güz Döneminde verilecek dersler aşağıdadır. Öğrencilerimiz ders seçimlerini yaparken bu tabloya bakabilir. Ancak ders seçimi sorumluluğu öğrencilerimize aittir. Çünkü alttan alması gereken dersler olabilir…

Bu tabloda; 2018 ve sonrasında giriş yapan öğrencilerimizin müfredatları bulunmaktadır. 2018 öncesi farklı olabilir… Danışmanlara sorulabilir.

2021-Güz-Müfredatları

Güncelleme Tarihi: 4 Eylül 2021

Skip to content